Helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı Reisi için Tebriz’de tören düzenleniyor

T24 Dış Haberler

İran Tebriz’de, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Dışişleri Bakanı Hüseyin Emirabdullahiyan ve diğer yetkililer için tören düzenleniyor. İran’da kazanın ardından 5 günlük ulusal yas ilan edilmişti.

Tören, helikopterin düştüğü İran’ın dağlık kuzeybatı bölgesindeki en büyük şehir olduğu için Tebriz’de gerçekleştiriliyor. 

TIKLAYIN | Helikopter kazası geçiren İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi hayatını kaybetti

TIKLAYIN | Akıncı İHA, İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindeki heyeti taşıyan helikopter enkazını buldu; o anlar böyle paylaşıldı

TIKLAYIN | Hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi kimdir?

TIKLAYIN | Dünya basını, İran Cumhurbaşkanı Reisi’nin ölümünü nasıl gördü?

Cenaze planlama komitesi başkanı ve İran’ın idari işlerden sorumlu başkan yardımcısı Muhsin Mansuri, cenazelerin günün ilerleyen saatlerinde İran’ın din adamlarının çoğunun eğitim gördüğü Şii kenti Kum’a nakledileceğini ve ardından başkent Tahran’a götürüleceğini ifade etti. 

Yarın Tahran’ın devasa Büyük Musallah Camii’nde büyük bir tören yapılması planlanıyor. Mansuri, törenlerin yapılabilmesi için o gün tüm ülkede resmi tatil ilan edildiğini ve ofislerin kapatıldığını duyurdu.

Mehr News’e göre Raisi’nin naaşı daha sonra Meşhed’deki tarihi İmam Rıza türbesine taşınacak ve burada Ayetullah Hamaney tarafından dua edilecek.

Ayrıntılar gelecek…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir